SOOJUSPUMPADE HOOLDUS JA REMONT

Miks on vajalik kliimaseadet regulaarselt hooldada?

Kliimaseadme soojusvahetitele ladestuv tolm on ideaalne soojusisolatsioon, mis ei lase soojusvahetil soovitavat temperatuuri edasi kanda. Kompressor töötab samal ajal maksimumvõimsusel, kuna siseosa annab signaali, et soovitud temperatuur pole saavutatud. Pidevalt täisvõimsusel töötav seade kulutab kompressorit oluliselt rohkem. Sama lugu on süsteemis ringleva gaasiga. Kui gaas on süsteemist välja lekkinud, hakkab seade aegamööda aina vähem sooja andma, kuid tarbib jällegi rohkem voolu. Kui nendele probleemidele õigeaegselt jälile ei jõuta, on tulemuseks katkine kompressor. Kompressor on kliimaseadme süda ja kõige kallim osa, mille vahetamine pole reeglina otstarbekas. Hooldamata seade võib küll peale vaadates töötada, aga võtab kindlasti märkimisväärselt rohkem voolu ja annab välja vähem soovitud temperatuuri.

Mida hooldus sisaldab?

Hoolduse käigus puhastatakse siseosa filtrid, pestakse sise-ja välisosa soojusvahetid, puhastatakse kondensaatvee äravoolu kanal, kontrollitakse külmaaine rõhud, lekked ja elektriühendused. Ühtlasi testitakse seadme tööd erinevatel režiimidel.

Hooldusleping

Seadmete parima tehnilise seisundi nimel on võimalik sõlmida hooldusleping. Sellisel juhul jääb kogu seadme korrashoid ja õigeaegsete hooldustööde teostamine meie kanda. Hooldusleping on eriti soovitatav juhtudel, kus seadme korrasolek on suurema tähtsusega, nagu näiteks serveriruumid. Üheks suurimateks eeliseks lepingulistele klientidele on eelisjärjekord väljakutsete puhul ja allahindlus tavahinnakirjast. Täpsemat infot hoolduslepingu plusside kohta küsi meie müügiesindajatelt.

 

Hoolduse ja remonditöödega tegeleb Viru Kliima hea koostööpartner KliimaKit OÜ.

 
  • Filtrite puhastastus & pesu
  • Soojusvahetite puhastus & pesu
  • Kondensiaadi torustiku puhastus
  • Külmaine lekete kontroll
  • Elektriühenduste kontroll
  • Ventilaatorite kontroll
  • Küttekaabli kontroll
Standardhooldus
1-3 aastat hooldamata seadmele, maksumus: 80 €

Premium hooldus
üle 3a hooldamata seadmele, maksumus: 120 € *

* Premium hoolduse raames teostatakse lisaks seadme siseosa täielik demontaaž ja pesu.

Kirjuta tehnikule

TOP