ÕHK-VESI SOOJUSPUMBAD

Viru Kliima müüb ja paigaldab õhk-vesi soojuspumpasid Lääne-Virumaal

"Õhk-vesi soojuspumbaga saab vähendada kulutusi kütmisele kuni 70%. Täpne küttekulu sõltub faktoritest nagu
maja asukoht, maja suurus ning kas on soov kasutada ka jahutamise funktsiooni."

Miks valida õhk-vesi soojuspump?

Rahaline sääst. Õhk-vesi soojuspump kütab ja jahutab Sinu kodu säästlikult. Küttekulusid saab vähendada kuni 70%, kuigi täpne küttekulu sõltub mitmest faktorist nagu maja asukoht, maja suurus ning kas on soov kasutada ka jahutamise funktsiooni.

Soetamiskulu on suhteliselt madal, sest õhk-vesisoojuspumbale pole vaja erinevalt maasoojuspumbast paigaldada maakollektorit. NIBE soojuspumpade efektiivsus tagab tehtud investeeringu kiire tasuvuse. Energia hindade tõustes ei pea Sa oma otsust kindlasti kahetsema. Tegelikult hakkad säästma juba esimesest kuust.

Paigaldades õhk-vesi soojuspumba vähendad oma kodu CO2 emissiooni ümbritsevasse keskkonda poole võrra, seda tänu põlemisprotsessi puudumisele, sest õhk-vesi soojuspump kasutab kütmiseks ja sooja vee tootmiseks üksnes välisõhu soojusenergiat.

Tänu kõrgele efektiivsusele on õhk-vesi soojuspump tõhus kütmis- ja sooja tarbevee tootmislahendus, mis sobib suurepäraselt ka Põhjamaisesse kliimasse. Seadmed töötavad edukalt kuni -25°C välistemperatuurini.

Kuidas töötab õhk-vesi soojuspump?

Kuidas saab külmast õhust soojusenergiat?
Õhk-vesi soojuspump ammutab kütmiseks vajalikku soojusenergiat välisõhust. Temperatuuridel alla nulli sisaldab välisõhk piisavalt soojusenergiat, mida saab õhk-vesisoojuspumbaga kasutada.

Tööpõhimõte
Soojuspumba tehnoloogia baseerub lihtsal hästi tuntud printsiibil. Soojuspump töötab sarnaselt nagu külmkapp, kasutades auru kokkusurumise tsüklit.Soojuspumba põhikomponentideks on kompressor, paisventiil ja kaks soojusvahetit (aurusti ja kondensaator).

Ventilaator tõmbab välisõhu soojuspumba aurustisse, mis on ühendatud külmaagensi kinnise süsteemiga. Külmaagens on aine, mis aurustub väga madalatel temperatuuridel. Aurustisse juhitud välisõhu soojusenergia mõjul külmaagens aurustub, seejärel surutakse gaas kompressori abil kokku ning juhitakse kondensaatorisse, kus kondenseeruv külmaagens annab soojusenergia edasi maja küttesüsteemile. Peale seda on vedel külmaagens valmis järjekordseks aurustumiseks ja välisõhu soojusenergia salvestamiseks.

Kasutades invereterjuhtimisega kompressorit saab süsteemi seadistada nii, et soojuspumba küttevõimsus vastab igal ajahetkel nõutavale küttevajadusele - tagades, et soojuspump töötab äärmiselt tõhusalt, sest tarbib elektrienergiat täpselt vastavalt küttevajadusele. Suvel saab õhk-vesisoojuspumpa kasutada ka jahutava seadmena.

ÕHK-VESI

SOOJUSPUMPADE TOOTEVALIK

Viru Kliima müüb ja paigaldab Nibe ja Daikini õhk-vesi soojuspumpasid. Huvi korral kirjutage või helistage meile ja edastame Teile info telefoni või e-maili teel.

Meie tooteid ja teenuseid on võimalik soetada ka järelmalmaksuga.

Jäta meile oma kontaktandmed ja me Sinuga ühendust.

TOP